Правила користування
Інтернет-центром РКЗ «Кролевецька районна дитяча бібліотека»

І. Загальні положення


1.1. Інтернет-центр створено за грантом програми Бібліоміст в Україні в рамках третього раунду конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету».
1.2. Головна мета Інтернет-центру – надання користувачам районної дитячої бібліотеки безкоштовного доступу до інформаційних ресурсів мережі Інтернет у навчальних та дозвіллєвих цілях.
1.3. Інтернет-центр не контролює і не несе відповідальності за якість, зокрема, зміст та форму ресурсів, по які користувач звернувся чи отримав з Інтернет, використовуючи робочу станцію Інтернет-центру бібліотеки.

ІІ. Порядок надання послуг в Інтернет-центрі.

2.1. Право користуватися послугами Інтернет-центру надається користувачам бібліотеки БЕЗКОШТОВНО. Реєстрація користувачів Інтернет-центру здійснюється під час запису до бібліотеки.
2.2. При першому відвідуванні користувачам необхідно ознайомитися з Правилами користування Інтернет-центром.
2.3. Початок і кінець роботи користувача, а також види наданих послуг реєструються в спеціальних журналах за формою.

ІІІ. Користувач має право:

3.1. Зарезервувати час для роботи в Інтернет-центрі тільки заздалегідь особисто, або за телефоном, не більш як за тиждень наперед.
3.2. Користуватись Інтернетом протягом 1 години (діти до 10 років – 40 хв.). При запізненні користувача більш ніж на 10 хв., виділений час надається іншому користувачу.
3.3. Продовжувати свою роботу в мережі Інтернет, в разі відсутності наступного в черзі користувача, до часу наступного замовлення.
3.4. Копіювати інформацію з Інтернету на власні носії інформації (дискети, диски, USB Flash накопичувачі, тощо.), які пройшли перевірку на віруси.
3.5. Роздруковувати на принтері матеріали, отримані через Інтернет, за додаткову плату згідно тарифів, затверджених бібліотекою.
3.6. Звертатися за консультацією до бібліотекаря. Консультації надаються в мінімальних обсягах (не більше 5 хв. для кожного користувача).
3.7. У випадку будь-яких збоїв технічного характеру користувач повинен повідомити про це бібліотекаря Інтернет-центру. В такому разі йому буде призначено інший час роботи.
3.8. Скористатися наявними у Інтернет-центрі довідковими виданнями з питань використання Інтернет.
3.9. Замовити у працівників бібліотеки будь-яку інформацію з мережі Інтернет (реферати, контрольні роботи, довідки, Закони України тощо) за додаткову плату згідно наказу районної дитячої бібліотеки «Про платні послуги».
3.10. Брати участь у презентаціях, практикумах, колективних консультаціях за окремим планом роботи Інтернет-центру.

ІV. Користувач зобов’язаний:

4.1. Перед початком роботи зареєструватись і отримати дозвіл на роботу у бібліотекаря Інтернет-центру. Доступ до Інтернет-мережі надається особам, що мають формуляр користувача бібліотеки.
4.2. Виконувати Правила користування Інтернет-центром бібліотеки та Правила користування Кролевецькою районною дитячою бібліотекою.
4.3. Мати навички роботи з комп’ютером під керівництвом операційних систем Windows та в мережі Інтернет.
4.4. Дбайливо ставитися до обладнання, що надається їм у використання, дотримуватись правил особистої гігієни.
4.5. У разі виникнення проблем із використанням обладнання звернутися до чергового бібліотекаря.
4.6. Знати і виконувати правила техніки безпеки при роботі на ПЕОМ.

V. Користувачам заборонено:

5.1. Самостійно втручатись у будь-які апаратні та програмні конфігурації комп’ютера.
5.2. Зберігати інформацію на жорсткому диску комп’ютера.
5.3. Скачувати великий обсяг інформації, оскільки це позбавляє інших користувачів можливостей повноцінної роботи в мережі.
5.4. Вимикати або перезавантажувати комп’ютер.
5.5. Використовувати і розповсюджувати заборонені законом матеріали, дивитись інформацію, що суперечить морально-етичним нормам (насильство, наклеп, образи та ін.).
5.6. Користуватись розетками бібліотеки.
5.7. Використовувати Інтернет для комерційних (продаж, купівля, рекламування товарів та послуг, тощо), протизаконних (порушення авторських прав) цілей.
5.8. Порушувати діловий ритм Інтернет-центру (голосно розмовляти, втручатися в роботу чергових бібліотекарів, користуватися мобільним телефоном, заважати роботі інших користувачів, вживати їстівні продукти тощо).
5.9. Інтернет-центр НЕ НЕСЕ відповідальності за:
- зміст Інтернет-сайтів та новизну або точність приведеної там інформації;
- будь-який зрив у роботі з причин, не залежних від працівників Інтернет-центру.

Адміністрація районної дитячої бібліотеки попереджує:
В разі порушення користувачем будь-якого пункту «Правил» адміністрація бібліотеки має право позбавити користувача доступу до мережі Інтернет.
За протиправні дії у мережі Інтернет та збитки, нанесенні користувачами Інтернет – центру сторонній стороні, правову та матеріальну відповідальність несе особисто користувач. Користувач несе відповідальність за порушення норм авторського права при користуванні мережею Інтернет та неправомірний запис інформації згідно із чинним законодавством України.

Кiлькiсть переглядiв: 559

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.