Увага! Подарунок Кролевецькій районній дитячій бібліотеці!

Увага! Подарунок Кролевецькій районній дитячій бібліотеці!

26 листопада в Сумській обласній дитячій бібліотеці імені М. Островського відбулося обласне проблемно-цільове навчання «Роль і місце бібліотеки у формуванні національної свідомості юних користувачів», метою якого було підвищення фахового рівня бібліотечних працівників Сумщини. В рамках навчання відбулися презентації книг сумських авторів Євгена Положія «Іловайськ» та Владислава Івченка «2014». Одну з книжок ми отримали в подарунок.

Книга Євгена Положія «Іловайськ» вже є в бібліотеці!

Євген Положій «Іловайськ»

Актуально!

Радимо прочитати!

(для читачів, кому не байдужа доля українців)

До річниці трагічних подій під Іловайськом 10 серпня – 3 вересня 2014 року, що увійшли в історію під назвою «Іловайський котел», видавництво «Фоліо» випустило книгу Євгена Положія «Іловайськ». Ця книга отримала відзнаку «Коронації слова – 2015» і була відзначена як краща книга про АТО на цьогорічному Львівському форумі книговидавців.

Книга видана на російській та українській мові з метою найбільш широкого ознайомлення наших громадян. «Іловайськ» – книга про мужність і боягузтво, про подвиги та зраду, про неймовірний героїзм і людяність українських солдат і офіцерів. Вона складається з 16 новел, які описують оборону Іловайська, відхід та загибель українських захисників. Текст побудовано на реальних подіях – свої історії авторові розповіли близько 100 очевидців жахливих подій – бійці добровольчих батальйонів «Донбас», «Дніпро-1», «Херсон», «Миротворець», 39-го («Дніпро-2»), 40-го («Кривбас»), 42-го батальйонів територіальної оборони, солдати та офіцери 17-ї танкової бригади, 51-ї, 92-ї, 93-ї бригад ЗСУ, прикордонники Сумського пересувного загону. Деякі з цих розповідей увійшли до книги. Поміж героїв, що мають реальних прототипів, – вигадані персонажі. Усі вони є жертвами війни та її героями. В їхніх історіях – цинізм війни поряд із людяністю, що між життям і смертю стає порятунком та прихистком.

Незважаючи на документальний стрижень, «Іловайськ» не є результатом журналістських розслідувань та прагненням автора розкрити досі не з’ясовані факти щодо іловайської трагедії. Правда людського життя у романі вища за правду статистики. Його справжня мета – вшанувати загиблих в «Іловайському котлі», подарувати продовження їхнім життям – у слові, в пам’яті, у плині віків.

Для довідки: (за матеріалами Вікіпедії)

Євген Вікторович Положій народився 11 липня 1968 в селищі Терни на Сумщині. Його батько український письменник та сценарист Віктор Положій. Перші чотири роки свого життя Євген прожив у Тернах. Його батьки розлучилися, і він жив у бабусі з дідусем. У чотири роки Євген переїхав до інших бабусі й дідуся в місто Курськ. На новому місці у малого Євгена відбувся «лінгвістичний шок», оскільки до того він ніколи в житті не чув російської мови. З п'яти років він мешкав в Сумах. У школі полюбляв гуманітарні предмети й фізкультуру. Вищу освіту отримав у Сумському педагогічному університеті імені А.С.Макаренка за спеціальністю «російська мова та література». Був журналістом у багатьох періодичних виданнях. Закінчив школи IREX U-Media: головних редакторів, газетних менеджерів, бізнес-тренерів для мас-медіа. Працював головним редактором сумських видань «Уік-енд» та «Тєлєнєдєля-Суми», радіостанції «Всесвіт». Був автором та ведучим кількох інформаційно-розважальних програм на ТРК «Відікон». У 1997 році програма «Світ/Sweet» стала переможцем міжнародного фестивалю «Надія» (Ялта). На студії «Монолог» як режисер створив відеокліп групи «Майа» (лауреат всеукраїнського конкурсу «Срібні хвилі», 1998р., Харків).

З грудня 1998р. по теперішній час — головний редактор сумської суспільно-політичної газети «Панорама» (неодноразовий переможець та лауреат всеукраїнських конкурсів з журналістики, маркетингу та дизайну).

Творчість

Євген Положій є автором багатьох книг:

  • «Туркін», вірші та проза (рос.), 1996р., видавництво «Степ».
  • «Обрати янгола», роман-газета, 2002, «Університетська книга». Грамота президента Форуму видавців у Львові.
  • «Мері та її аеропорт», роман (рос.-укр.), 2003, «Університетська книга».
  • «Туркін та ½. Повість про справжнього самурая», вірші, проза (рос.), 2004, «Університетська книга».
  • «ДАсвіданія!», збірка віршів, 2007, «Університетська книга».
  • «Дядечко на ім'я Бог», роман, 2008, «Фоліо»
  • «Вежі мовчання», роман, 2009, «Фоліо»
  • «Одіссея», збірка перевиданих творів, 2011, «Фоліо».
  • “Риб'ячі діти”, 2014, Харків, «Фоліо».
  • "Іловайськ", 2015, Харків, "Фоліо".

У 2008 році у видавництві «Фоліо» вийшли три книги: «Потяг» (ремікс роману «Обрати янгола» та нові оповідання), «Мері та її аеропорт» (нова редакція) та новий роман «Дядечко на ім'я Бог».

Кiлькiсть переглядiв: 23

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.