70-річниця Великої Перемоги – найбільш знаменна подія 2015 року

Саме тому, на сьогодні, важливим моментом у роботі нашої бібліотеки є організація масових заходів та популяризація документів про події Другої світової війни.

З цієї нагоди у І кварталі поточного року в Кролевецькій районній дитячій бібліотеці відбулися презентації книжкових виставок «Будь славен Перемоги день» і «Незаслужено забуті книги про війну». Література, яка була представлена на виставках, мала на меті ознайомити сучасних дітей-читачів з творчістю письменників-фронтовиків, які брали участь у визвольних боях проти фашистської навали.

Поезія М.Бажана, П.Воронька, А.Малишка – це невмируща пам’ять про грізні битви, непоправність втрат, відповідальність живих перед пам’яттю загиблих. Художні твори О.Довженка, Б.Васильєва, Л.Первомайського, В.Бикова привернули увагу читачів. Письменники-фронтовики своїми творами нагадали нинішнім поколінням про страшні роки війни, крізь які з честю пройшли ветерани. Особливий інтерес учнів викликалитвори, в яких розповідалось про молодих героїв.

Крім цього, враховуючи те, що останнім часом наші діти дуже зацікавлені історичною, краєзнавчою, художньою літературою воєнної тематики працівники дитячої книгозбірні в рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання провели ряд заходів, спрямованих на популяризацію документів про Другу Світову війну, а саме: у читальному залі організували виставку-заклик «І пам’ять про війну нам книга оживляє», на якій були представлені нові видання про війну і людей, які захистили рідну землю від коричневої чуми. Біля виставки був проведений огляд літератури «Вічна пам’ять загиблим, вічна слава живим». У відділі обслуговування 5-9 класів була проведена літературна акція «Прочитай книгу про війну». Загалом книги про війну користуються попитом серед користувачів, тому що це справжня література, яка вчить добру, людяності, справедливості.

З метою формування у підростаючого покоління високої патріотичної свідомості; виховання шанобливого ставлення до пам’яті про Перемогу і ветеранів Другої світової війни; виховання поваги до старших поколінь та їхнього вкладу у відстоювання незалежності України діти Кролевеччини долучилися до сімейного конкурсу «Книга пам’яті мого роду», а фахівці бібліотеки – до обласного проекту на кращу електронну презентацію «Перемозі присвячується».

/Files/images/день перемоги конкурс.jpg /Files/images/день перемоги конкурс1.jpg

Напередодні Дня Перемоги, вшановуючи пам’ять героїв війни, у бібліотеці відбудуться традиційні заходи, присвячені перемозі у війні, це: урок пам’яті «Знов білим цвітом вкрилися сади, і знов приходить свято Перемоги», бесіда-спомин «Доки пам’ятаємо – живемо», історично-патріотична година «В сірім небі кружляли лелеки, а земля – в димовищі війни». На урок пам’яті ми хочемо запросити почесного громадянина Кролевеччини, краєзнавця, керівника робочої групи «По зводу пам’яток історії по Кролевецькому району Сумської області» Яковенка Федора Степановича, який поділиться з дітьми воєнними спогадами та особистими переживаннями про ті дні.

Учасником історично-патріотичної години стане учень 5 класу ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 ім. М.Лукуша, переможець І етапу сімейного конкурсу «Книга пам’яті мого роду» Ярослав Лисенко, який розповість учасникам заходу про своїх прадідусів, які брали участь у Другій Світовій війні, їх нелегке життя в тилу та незабутні подвиги та прабабусю, яку в роки війни забрали на примусові роботи до Німеччини. До цього заходу буде організована книжкова викладка «Тих днів не змеркне слава», на якій будуть не лише документи з фонду бібліотеки, а й атрибути солдата війни: пілотка, погони, піджак з орденами та медалями.

Також, протягом тижня, напередодні Дня Перемоги, у читальному залі буде діяти відеовітальня «І фільм розповість Вам про війну», під час якої діти матимуть можливість переглянути цікаві фільми про події Другої світової війни; у відділі обслуговування 1-4 класів буде організована виставка дитячих малюнків «Подвигу жити вічно!», у відділі обслуговування 5-9 класів – книжково-ілюстративна викладка «Герої Кролевеччини!», відвідавши яку, користувачі-діти зможуть дізнатися про війну та її героїв.

Велику ціну заплатили наші діди та прадіди за мир в Україні, але сьогодні, наша держава знову переживає особливо важкі часи своєї історії. У цих випробуваннях, які згуртували українців, народжується нова, міцна, єдина нація. На виконання листа управління культури і туризму, національностей та релігій Сумської обласної державної адміністрації від 15.10.2014 року № 14/1419 «Про першочергові завдання щодо героїзації осіб, які віддали своє життя за Україну та вшанування їх пам’яті» працівники бібліотеки організували і провели наступні заходи, а саме: на вшанування пам’яті загиблих Героїв Небесної Сотні під час Революції гідності була проведена година пам’яті «Герої не вмирають», під час якої користувачі бібліотеки мали змогу переглянути відеоролик «Героям Небесної Сотні» та презентацію «Небесна Сотня». Крім цього, з читачами була проведена інформіна «Наші земляки – герої АТО», в рамках якої діти прослухали пізнавальну розповідь про нашого земляка, бійця-добровольця із батальйону «Айдар» В’ячеслава Буйновського, а бібліотекар відділу обслуговування користувачів 1-4 класів підготувала для дітей міні-розповідь про волонтерів «Ціною власного життя», під час якої діти-користувачі мали можливість не тільки почути про кролевецьких волонтерів, а й побачити частинку їхнього життя у підібраних фотографіях, переглядаючи презентацію.

Також вже стало доброю традицію проводити у нашій книгозбірні творчі акції від наших юних читачів, це: «Лист солдату: з Кролевеччини з любов’ю», «Оберіг для солдата», «Діти – воїнам АТО». Малюнки, обереги, патріотичні сувеніри, листівки з побажаннями повернутися додому живими й здоровими були передані нашим мужнім воїнам особисто в руки, від наших волонтерів.Таким чином маленькі читачі бібліотеки намагаються підтримати бійців, які знаходяться в зоні бойових дій, а також поранених, що лікуються у військових шпиталях.

Звичайно, на сьогоднішній день, фахівці нашої бібліотеки активно використовують у своїй роботі сучасну комп’ютерну та мультимедійну техніку. Застосування мультимедійного обладнання при проведенні масових заходів, творчих акцій, організації книжкових виставок, дає змогу більш яскраво та наочно ознайомити дітей із різноманітною інформацією. Так, до 70-річчя Перемоги, працівники бібліотеки підготували мультимедіа-презентації «Піонери-герої», «Ніхто не забутий», «Історія солдатського життя у роки війни»; відеоролик «Зі святом Перемоги!»; оформили тематичні папки-досьє «Наш край в роки Великої Вітчизняної війни», «Кролевецькі герої в зоні АТО». Крім цього, підготували друковану продукцію: буклети «Доки пам’ятаємо – живемо», «Була війна», пам’ятки, закладки.

Сподіваємось, що дані заходи, організовані нашою книгозбірнею, допоможуть нашим дітям-читачам усвідомити, що мир, спокій, злагода в державі – це найважливіше, чого ми прагнемо в наш, такий неспокійний, час.

До 70-річчя Перемоги над нацизмом

у Другій світовій війні

Кiлькiсть переглядiв: 2761

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.